Epik Yazılım

Hukuk Teknolojileri (Legal Tech)

Hukuka erişimi, uygulamayı ve yönetmeyi otomatikleştirmek, basitleştirmek ve iyileştirmek için bilgisayar destekli dijital teknolojinin kullanımı.

İletişim

HUKUK TEKNOLOJİLERİ

Dijitalleşme ve Hukuk

Hukuk Teknolojileri, hukuk ve teknoloji arasındaki ilişkiyi anlamaya yardımcı olan bir multidisipliner alandır ve hukuk, yazılım, bilgi teknolojisi, veri koruma ve güvenliği, yapay zeka ve diğer teknolojik gelişmelerle ilgilidir.

Bu alanın önemi, giderek artan sayıda teknolojik uygulamanın hukuki sonuçlarının ortaya çıkması ve bu uygulamaların hukuki açıdan nasıl yönetileceği konularının önemi nedeniyle artmıştır.


HUKUK TEKNOLOJİLERİ

Teknolojinin Hukukta Kullanımı

Hukuk Teknolojileri - "hukuk hizmetleri" ve "teknolojinin" birlikte kullanımı ile oluşur. Hukuksal iş dünyasındaki dijital ilerlemeyi özetler, bununla birlikte yasal çalışmanın dijitalleşmesinin temelinide oluşturur. Hukuk teknolojileri kullanım alanlarından bazıları;

  • Hukuki araştırma, iletişim ve yardım sistemleri
  • Yasal çalışmaları otomatikleştiren teknolojiler
  • Akıllı sözleşmeler ve yapay zeka
  • Veri yönetimi, veri güvenliği
  • Tahsilat Yönetimi, icra takibi, dava takibi

Hukuk Teknolojileri (Legal Tech) Nedir?

Legal Tech, yasal hizmetleri optimize etmek veya onları sağlamak için teknolojiyi kullanan bir endüstridir. Legal Tech, yeni yazılımlar ile hizmetlerin maliyetini azaltmak, zaman takibini optimize etmek, belge depolamak, manuel yasal işleri kolaylaştırmak, güvenlik risklerini ortadan kaldırmak gibi işlemleri gerçekleştirme amacını güder. Hukuk Teknolojileri, teknolojinin hukuk alanında kullanımını içeren bir kavramdır. Bu alan, hukuk ve teknolojinin birbirine nasıl entegre edileceğini incelemekte ve hukukun teknolojik gelişmelerle nasıl uyum sağlanabileceğini ortaya koymaktadır.

Veri koruma ve gizlilik, yapay zeka ve diğer teknolojik uygulamaların hukuki sonuçlarının anlaşılması ve yönetilmesi gerekir. Ayrıca, hukuk ve teknolojinin birbirine nasıl entegre edileceği konusunda hukuk ve teknolojik kurumlar arasında işbirliği gerekir.Geleceğin hukukçuları, çağın gelişimine ayak uydurabilmelidir. Hukuk bürosuna gelen müvekkillerine inovatif bir hizmet sunmak isteyen avukatlar da bu bağlamda iyi bir hukuki muhakeme yeteneğine sahip olmalı ve teknoloji okuryazarı olabilmelidir.

Yasal karar alma süreçlerini (kısmen) otomatikleştirmek ve gelecekte daha verimli hale getirmek için, hukuk firmaları ve gruplar için danışmanlık yaptığımız gibi, hukuk teknoloji çözümlerinin piyasaya sunulması için yeni şirketleri de bilgilendiriyoruz. Bu tür yazılımların planlama, projeleme, değerlendirme ve dokümantasyonunun yanı sıra veri koruma hukuku ile uyumlu olmasında size destek oluyoruz.

Hukuk Teknolojileri (Legal Tech) şirketleri ne gibi yenilikler getirir?

Legal Tech şirketleri, piyasada devrim yaratabilecek ve profesyonellerin hayatını kolaylaştırabilecek yazılımları geliştirir. Bu tür yenilikler genellikle yapay zeka, bulut barındırma, büyük veri veya blok zinciri gibi en yeni teknolojilerle ilgilenir. Legal Startup’ların yerine getirmede güttüğü amaçlar şunlardır:

Yasal uygulama için yönetim yazılımı: Bu yazılıma her tür belge depolama sistemi, zaman izleyici ve ofis görev araçları dahildir. Doğrudan faturalama ve muhasebe sistemine entegre edilebilir.

Belge inceleme otomasyonu: Bu çözüm, avukatlar için manuel belge incelemesini çok daha hızlı ve kolay hale getirmek için tasarlanmıştır.

Çevrimiçi avukat arama: Bu çözüm, avukatlar için manuel belge incelemesini çok daha hızlı ve kolay hale getirmek için tasarlanmıştır.

Veri güvenliği: Dijital güvenlik sorunlarını çözen ve kimlik hırsızlığını veya hassas bilgi sızıntısını önleyen çözümlerdir. Yasal teknoloji girişimleri artık iş akışının neredeyse her yönüne yardımcı olabilmekte. Legal Startup’ların güttüğü amaçların yanı sıra bu yönde hizmet veren dikkat çekici Legal Startup’lar da mevcuttur.

Hukuk Teknolojileri (Legal Tech) Uygulamalarımızı inceleyin!

Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi ile desteklenmektedir.

Uygulama

Trusthoop - KVKK Kişisel Veri Yönetim Platformu

Kurumların KVKK yönetim süreçlerinin veri envanterinden veri imhaya kadar uçtan uca otomatikleştirilmesini sağlayan VERBİS uyumlu bir süreç uygulamasıdır.

Web Sitesini Ziyeret Et
Uygulama

Epikays - Alacak Yönetim Sistemi Platformu

Kurum alacaklarının izlenmesi raporlanması, tahsili gecikmiş alacakların takibi, tahsili ve yasal süreç operasyonlarının yönetildiği web tabanlı uygulamadır.

Web Sitesini Ziyeret Et

Epik Yazılım, deneyimli ekibiyle kurumların Hukuk ve Avukatlık süreçlerini yönetir.

İLETİŞİM KURUN